×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

آزاد 66

به سلامتی عشق!

عشق احساسی باشکوه مسرت بخش و هیجان انگیز بوده و برای سلامتی شما مفید است. ما با کارشناسان در این باره به بحث و گفتگو نشسته‌ایم و دریافته ایم که عشق چیزی بیشتر از شادی برای شما به ارمغان می‌آورد و تاثیر مثبتی بر سلامتی و تندرستی شما دارد. بنابراین اگر سال‌هاست که ازدواج کرده اید و یا مجرد هستید و همچنان به دنبال شریک زندگی می‌گردید شواهد زیر به شما نشان خواهند داد که چرا عشق باید در زندگی شما جایی داشته باشد.


عشق، شما را خوش اندام می‌کند

نه نیازی نیست با باشگاه ورزشی تان خداحافظی کنید اما معلوم شده زن و شوهرهایی که با هم ورزش می‌کنند، خیلی موفق تر از کسانی هستند که به تنهایی فعالیت می‌کنند و عرق می‌ریزند. حدود نیمی از کسانی که تنها ورزش می‌کنند پس از یک سال تمرینات ورزشی خود را کنار می‌گذارند اما دو سوم از کسانی که با شریک زندگی خود به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند، به این تمرینات پایبند هستند و عملکرد آنها 15 12 درصد بهتر می‌شود. علت، چه هیجان با هم ورزش کردن باشد و چه تلاش زیاد برای اینکه از همسرتان عقب نمانید، این عرق ریختن فواید فراوانی دارد. برای کسب بهترین نتیجه سعی کنید هر دو در باشگاه ورزشی ثبت نام کنید و یا برای ورزش کردن زمانی را مشخص نمائید (مانند صبح زود یا ساعت ناهار) که هر دوی شما وقت داشته باشید.


عشق، سیستم ایمنی را تقویت می‌کند

محققان بر این باورند که زن و شوهرهای شادی که با روش‌های مثبت با یکدیگر بحث و گفتگو می‌کنند، سیستم ایمنی قوی تری نسبت به سایرین دارند. بر اساس مطالعاتی که بر روی زنان و مردان هنگام مشاجره صورت گرفت، کسانی که رفتارهای منفی از خود نشان می‌دادند به شدت دچار افت سیستم ایمنی می‌شدند اما آنهایی که با روش‌های محبت آمیز و مثبت با یکدیگر بحث می‌کردند، سیستم ایمنی قوی تری داشتند. می‌خواهید با روش‌های سالم مشاجره کنید؟ راهش این است که بدون اینکه عقب نشینی کنید و یا برعکس فقط خودتان حرف بزنید، با روشی مثبت مشکل را حل کنید.


عشق، طول عمر شما را زیاد می‌کند

تحقیق درباره فواید ازدواج برای سلامتی، تاریخچه‌ای طولانی دارد. بر اساس مطالعات، کمترین آمار مرگ و میر به کسانی تعلق دارد که ازدواج کرده اند. این یافته ها نشان می‌دهند که افراد پس از تشکیل یک زندگی مشترک خوب و سالم، کمتر دچار استرس می‌شوند و استرس کمتر به معنای سلامتی بیشتر است.

به علاوه، ثابت شده مردان پس از ازدواج رفتارهای مخاطره آمیز خود مانند استعمال دخانیات - را کنار می‌گذارند و همین عامل سبب افزایش طول عمر آنها می‌شود و این خبر خوبی است!


عشق برای سلامتی قلب شما مفید است

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند که میل به برقراری ارتباط با دیگران دارند. وقتی شما نیمه گمشده زندگی تان را پیدا نمی‌کنید استرس به سراغ تان می‌آید. کسانی که زندگی مشترک خوبی دارند کمتر دچار استرس می‌شوند و در نتیجه قلب و عروق سالم تری دارند. همچنین کسانی که در روابط زناشویی خود ثبات و تعهد ندارند و مخصوصا آنهایی که همسرشان را از دست داده و یا قلبشان شکسته بیشتر به حملات قلبی دچار می‌شوند.


عشق، احساس درد را کاهش می‌دهد

آرامشی که با گرفتن دست همسرتان احساس می‌کنید به راستی می‌تواند احساس درد را کاهش دهد. بررسی ها نشان می‌دهند کسانی که دچار برق گرفتگی شده اند، زمانی که دست کسی را می‌گیرند کمتر درد می‌کشند. این کاهش درد مخصوصا زمانی که خانمی دست همسرش را می‌گیرد محسوس تر است. بله دوستان شما هم می‌توانند کمک کنند کمتر درد بکشید اما اگر همسرتان این کار را انجام دهد از همه بهتر است.


عشق، پوست شما را پاک و شفاف می‌کند

این درخشندگی پوست شما از عشق است؟ این افسانه و خرافات نیست! وقتی اوضاع زندگی مشترک شما روبراه است، هورمون کورتیزول - که ترشح آن موجب نمایان شدن آکنه‌های ناشی از استرس بر روی پوست شما می‌شود کاهش می‌یابد و کمتر جوش می‌زنید.


عشق سلامت روانی شما را ارتقا می‌دهد

همه می‌دانیم که عاشق شدن به ما احساس شعف و شادمانی می‌دهد. شواهد علمی نشان می‌دهند که خوشبختی و موفقیت در عشق بر مغز تاثیر می‌گذارد. بر اساس بررسی‌های انجام شده زمانی که افراد به عکس همسر خود نگاه می‌کنند ترشح دوپامین در مغز آنها افزایش می‌یابد و این اتفاق با افزایش خوش بینی انرژی و احساس تندرستی همراه می‌شود. درباره اوج گرفتن با عشق با همسرتان صحبت کنید! دوپامین حاصل از عشق به شما احساس خوش بینی و انرژی فراوانی می‌دهد.
دوشنبه 29 شهریور 1390 - 10:26:09 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


سکوت ......


راه استفاده از گوجه فرنگی برای زیبایی13


8 تکه لباسی که هر خانم باید داشته باشد+ مطلب کاربردی


مفيدترين روغن‌هاي گياهي براي انواع مختلف مو


فوت و فن‌های جذاب بودن را یاد بگیرید


میوه ای تابستانی که شما را خوش اخلاق می کند!


طنز: روش شکار شوهر در ایران


راار هایی برای دوست داشتن مردان بدقلق


اندیشه هاااااااااا


متن زیبا ارسالی یکی از دوستان خوب


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

273472 بازدید

106 بازدید امروز

181 بازدید دیروز

670 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2020 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem